Zpráva ze zapojení veřejnosti do plánování (ke stažení)

Bývalé nákladové nádraží Praha-Smíchov, území dnes známé pod názvem Smíchov City, má zanedlouho najít nové využití jako městská čtvrť pro bydlení, práci a rekreaci. Rozsáhlý projekt má klíčový význam jak pro městskou část Praha 5, tak i pro celou Prahu. Proto je jeho příprava pod drobnohledem institucí, odborné i široké veřejnosti.
Zájem všech aktérů postavit kvalitní novou čtvrť vyústil v unikátní mezisektorovou spolupráci, díky které se v Praze poprvé do plánování soukromé investice mohli v širší míře zapojit přímo i občané. Tato zpráva přináší přehled aktivit ze zapojení veřejnosti, které proběhly od podzimu 2016 do června 2017, jejich vyhodnocení a z nich vyplývající doporučení pro další rozvoj území. Území Smíchov City se tak bude rozvíjet i na základě potřeb a podnětů občanů a občanek, kteří v území žijí a jichž se území dotýká.

Celou zprávu stáhnete zde: Smíchov participace – výstupy (PDF ke stažení)