Vernisáž výstavy „SMÍCHOV CITY: od nádraží k nové čtvrti”

Hlavní město Praha a Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy si Vás dovolují pozvat na vernisáž první výstavy o transformačních územích Prahy s podtitulem „SMÍCHOV CITY: Od nádraží k nové čtvrti.“

Slavnostní otevření se uskuteční 20.11.2017 v 18.00 hodin v Centru architektury a městského plánování (CAMP), Vyšehradská 51, Praha 2.

Výstava bude veřejnosti přístupná do poloviny ledna 2018 denně kromě pondělí od 9 do 21 hodin.

Kapacita prostor je omezená. Prosíme proto o zaregistrování přes registrační formulář.

Na dvacetihektarovém území bývalého nákladového nádraží Smíchov vyroste nová městská čtvrť. Aktuální výstava Centra architektury a městského plánování si klade za cíl ukázat projekt nově vznikající čtvrti v kontextu celého Smíchova. Vychází z podrobné znalosti daného území a poukazuje na objektivní dopady i přínosy rozvoje tohoto prostoru.

Součástí expozice jsou fyzické modely nové čtvrti i jejího okolí. Díky technologii 21. století budou mít návštěvníci možnost dokonce navštívit budoucí Smíchov City – ve virtuální realitě. V rámci výstavy bude realizován bohatý doprovodný program včetně pravidelných komentovaných prohlídek.