Komentovaná procházka moderním Smíchovem

Rozvoj městské části Praha 5 přinesl v posledních desetiletích i mnohé proměny ve smíchovské čtvrti. Jaké ideje a koncepty se skrývají za projekty Zlatý Anděl, Nový Smíchov a dalšími, které spolutvoří její dnešní tvář? Nakolik se již stačily sžít se svým okolím a jak mu slouží? Jak odrážejí kontext dnešní doby a stavu společnosti? S moderní historií Smíchova a její klíčovými stavbami jste se mohli lépe seznámit na komentované prohlídce v neděli 19. února 2017.

Skupinu kolem 50 zájemců provázel a proměny Smíchova jim přiblížil Petr Kučera, architekt, urbanista, historik architektury a známý organizátor populárně naučných vycházek, které nabízejí netradiční pohled na Prahu. Počas prohlídky jsme navštívili také vstupní prostor bývalého nákladového nádraží Praha-Smíchov, kde zástupci Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a Městské části Praha 5 také přiblížili připravované participační aktivity k projektu Smíchov City.

Procházku připravil Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy ve spolupráci s MČ Praha 5 v rámci Dnů Prahy 5.

Foto: Šárka Jaklová